Tuesday, August 15, 2017

15.08 - shopping, lõuna ja õhtusöök

Homme lähme me kell 7 välja, et kalale minna, nii et jälle ei jaksa ma liiga pikalt kirjutada. Lisaks kõigele ei levi minu tuppa internetilevi (mis on väga hea magamiseks!) aga see tähendab omakorda seda, et pean blogi kirjutama ühisalast-elutoast, mis tähendab omakorda seda, et ma tahan selle alati kiiresti ära tehtud saada, et siis oma tuppa minna ja end magamiseks valmis panna.

Hommikust eriti pilte pole - hommikupoolikul käisime mina ja Johannes sellises poes nagu Mission, mis on heategevuslik pood. Seal on kõik riided tasuta ja ülejäänud asjad on kõik väga väikse raha eest. Sain sealt paar riideeset Kehrasse saatmiseks ja ühe väga armsa käekotikese, mille üle kõige enam rõõmu tunneks tõenäoliselt mu õde Ruth. 

Kui olime poes ära käinud, tsillisime natuke kodus - Alland alustas GLSi tõlkimisega, mina tegin natuke tööd ja puhkasin ja Johannes tõenäoliselt tegi ka midagi huvitavat. Mul oli kella üheks kokku lepitud lõuna ühe neiuga, keda ma varasematest aastatest mäletasin ning samal ajal otsustasin Johannes ja Alland oma aega parajaks teha antiikmallis.

See on selline vanakraamipood, Galesburgis on see lausa 3-korruseline ning ta näeb välja nagu väga puhas Balti jaama turg oleks näinud välja umbes 15 aastat tagasi, aga kaup on kõik kas vanakraam või päris antiik.

Johannes vinüüle vaatamas.

Johannes oma esimest ostu ameerikas tegemas (vist).

Nagu ma piltide pealt näha võisin, jalutasid nad veel pisut kesklinnas ringi.

Samal ajal sõin mina Anastasiaga lõunat - mina sõin BLT (bacon lettuce tomato) võileiba ning Anastasia suppi, rohelisi ubasid ja mingit salatit. Täitsa hea toit oli, aga ma ei jõudnud küll kõike ära süüa.

Peale lõunatamist läksime ka antiikmalli, lootes seal Allandit ja Johannest kohata, aga nemad olid juba ära läinud. Umbes selline see pood välja nägi - seal oli igal korrusel paar suuremat saali ja siis kõrvaltoad, kõik erinevaid asju täis, väga huvitav!

Vanaaegsed klaverid ja Anastasia. 

Alland tuli meile järgi, viis Anastasia koju ja siis me läksime Allandiga veel Walmarti, et kingitusi osta. Peamiselt ostsime erinevat sorti kommi, mida meil Eestis pole, mina sain paarile sõbrantsile väga toredaid kingitusi ja veetsime seal palju aega, vaadates, mida kõike võiks vaja minna.

Peale seda jälle tankisime.

Kuna Allandist on nii vähe pilte, siis panen sellise pildi ka teile vaatamiseks.

Siis peale tankimist läksime veel ühte poodi - Dollar General - sest Walmardist ei saanud me kõike, mida vaja. Crystal Pepsi on pepsimaitseline ja pepsinimeline jook, aga ta ei ole pepsi värvi! Pepsodent on hambapasta, mille maitse on wintergreenine ja mida Eestist ei saa.

Meie kodu juures (ja kuuldavasti veel paaris kohas Galesburgis) on sellised armsad raamatukogu-majad, mida Rotary klubi veebaruaris siia igale poole üles pani. Võta raamat, jäta raamat.

Oeh, üks shoppamise pilt on nüüd siin - igatahes see olen mina Walmarti kassas meie kõikide heade asjadega, nagu näha, kassiiri käes on just pakk Reese's komme.

Kuna meil on homme plaan kalale sõita, siis pani Lee täna õnged valmis.

Ja õhtul oli meil tore õhtusööming koos kahe paariga, üks on nende naabripaar, kes maikuus Eestisse tulevad ühe kruiisi raames ja teine on tore paar endisest kehalise kasvatuse õpetajast ja praegusest arstist (õigemini - ta tuvastab vähirakke). Rääkisime ja jutustasime päris pikalt. Või noh, peamiselt rääkisid ameeriklased. Ikka tore on eurooplane olla kogu selle ameerika keskel :)

Ja muidugi kohustuslik oakoti mäng. Me mõtleme iga õhtu uusi reegleid välja, et seda põnevam mängida oleks.


Homme lähme me hommikul kalale, lausa kell 7 on väljasõit nagu ma juba mainisin. Peale seda sõidame tõenäoliselt Peoriasse, mis on üks natuke suurem linn siin läheduses. Neljapäeval hakkamegi juba Chicago poole sõitma, et tagasi hakata tulema!

Aga ma lähen nüüd magama. Õigemini - ma lähen nüüd pessu! Ma ostsin täna kingituseks huvitavaid kosmeetilisi vahendeid ning mõnda eriti head asja ostsin topelt (endale ja kingiks) ja nüüd ma lähengi katsetan, et kas need ninaplaastrid või näomask on ikka nii hea, nagu ma loodan, et on.


Monday, August 14, 2017

14.08 - shopping, tsill ja pesapall

Nagu pealkirigi ütleb, siis täna me shoppasime, tsillisime ja käisime pesapalli mängu vaatamas! Hommikul oli väike hoiatus, et 20% tõenäosusega tuleb siia äikesetorm, aga kõik mis me nägime, oli umbes 30 minutit sooja vihma ja kuulsime pisut müristamist õhtul kuskil kaugemal. Või noh, mõned meist kuulsid, mina näiteks ei kuulnud.

Hommikul poodi minnes oli mul eeskujulikult NIMEKIRI PABERIL kaasas. USA poed on ikka uskumatud. Seal leidub nii spetsiifilisi asju, et täitsa hull kohe. Oleks vaja koerakujulisi riidepuid? ON! Oleks vaja kringlitega tapeeti? Pole probleemi. Oleks vaja erkrohelist parukat? Muidugi! Niisiis on ohtlik niisama poes ringi käia, kohe tundub, et kõike hakkab vaja minema.

Selline oli näiteks mäkaiveri teibi valik.

Mina ja teip, mille ma ära ostsin, aga mis osutus mittekleepuvaks.. :D

Käisime ka pühas raamatupoes/kingipoes, mis on kristlike kaupade pood.

See oli roosa Piibel. Tekst sees oli lilla. Iga lehe peal olid mingid tüdrukulikud kommentaarid. Kõik sädeles.

Meie päästearmee poes. Eelmine kord ma jalutasin sealt välja kahe suure kotitäie asjadega. Seekord nägin ka palju väga lahedat kraami, aga ei ostnud midagi, sest ma lihtsalt kuidagi sain aru, et mul tegelikult niiiii väga seda vaja pole.

Kui me shopingutuurilt tagasi jõudsime Allandiga, nägime, et midagi oli selle toreda elutoa-bussiga juhtunud! Nimelt sõitis sellele üks auto õnnetult otsa - keegi surma ega viga ei saanud, aga teine auto (mis sellele otsa sõitis) läks täiesti mahakandmisele.

Mina pesu pesemas.

Siin on tore telekanurk, kus on mõnus filmi vaadata. Täna tehti suure püta sees popkorni ka, nii et lapsed ja Johannes ja Lee vaatasin mingit komöödiat. Palun tähele panna seda, kuidas tagaplaanil Natalie kassiga ümber käib.

Selline on ilus vaade majale tagant.

Täna toodi välja ka bassein ja oakoti-mäng.

Tore pereaeg arbuusi seltsis. 

Mina mängimas oakoti-mängu. Olen selles juba päris hea.

Klassikaline maantee - mõlemal pool maisipõllud. Hakkasime sõitma Quad Citysse, kus oli meid ootamas ees pesapalli mäng.

Selline silt, et hoopis Milanosse on ka võimalik jõuda.

Läksime ühe autoga viiekesi, nii et istusime kolmekesi tagaistmel - haruldane võimalus Allandil mitte roolis olla.

Mul on terve fotoseeria sellest, kuidas Johannes üritab mitte lasta end musitada.

Staadioni peale jõudsime täpselt mängu alguseks, väga palju rahvast ei olnud ja esmaspäeviti on sellel staadionil kõik pileti poole odavamad. Kuna pesapallist ma palju ei teadnud, siis alguses ei olnud väga huvitav seda mängu jälgida ja jalutasime seal ümbruskonnas (aga ikkagi staadioni alal) niisama ringi. Siin on Alland uhke silla ja Missisipiga.

Pilved on siin ka kuidagi erinevad ikka, kui Euroopas.

Ja siin on mäng. Ajapikku hakkasin ma juba enamvähem pihta saama, et miks keegi jookseb ja kuidas pallile pihta virutatakse ja üleüldse, kes ja miks võidab. Siis läks jälgimine ka põnevamaks. Mängisid kaks osariigi tasemel võistkonda.


Mina ja see sama sild ja Missisipi.

Meie pallimängu vaatamas.

Vahepeal käsutati kogu publik pütsi, et mingit laulu laulda ja tantsida, aga kahjuks me olime natuke segaduses, sest ei teadnud nii hästi seda laulu.

Võitis meeskond, kelle koduväljakul mängiti seisuga 4-1 ning peale seda sõitsime ilusasti koju.

Homseks on plaanid sellised, et hommikul lähen ma koos Joycega (võibolla tulevad teised ka) ühte poodi, kus on riieteosakond täiesti tasuta ja kodukaupade ja igast muude kaupade hinnad väga odavad. Lõunat söön ühe vene tüdrukuga, kellega kohtusin esimest korda juba 12 aastat tagasi, kui tema oli alles algklassides. Pealelõunal võib-olla lähme Peoriasse ja võib-olla oleme kodus ja sööme õhtusööki üheskoos erinevate sõpradega, eks näis. 

Praegu lähen ma jällegi magama, kell on saamas 11 ning uni on tulemas peale!

Sunday, August 13, 2017

13.08 - käisime kirikus ja Missisipi juures

Üks pilt veel eilsest õhtusest idüllist - kass, mina blogi kirjutamas ja Johannes tsillimas.

See on minu tuba! Täna hommikul saime natukene rohkem magada. Minu toas hakkas varajasel hommikutunnil suitsuandur teada andma, et tema patakas hakkab tühjenema. Nii et mina ei saanud väga palju rohkem magada, aga see-eest pikutasin niisama voodis.


Peale üles ärkamist panime end valmis, et minna kirikusse. Kas te näete, kui ilusasti on mul olemas kena baptistipreili pikk kleit?

Rääkimata krunnist, mis samuti väga oluline on.

Mina ja kiriku nurk. On olemas ka pilt aastast 2005, ma seal vist kükitasin selle nurga kõrval. Äkki pärast lisan selle siia juurde.

Eeskujulikult peaaegu esipingis! Kirik oli tore, kirikus on pühapäeviti kaks teenistust - kell 8.30 traditsiooniline (klaver, orel ja koor) ning kell 11.00 kaasaegne (löökpillid ja bänd). Meie läksime kella 11sele, et und nautida. Pidime korraks püsti tõusma ja lehvitama inimestele tervituseks.

Väike näide ülistusest.

Peale kirikut andsin ühe kommipakki Beetleritele, kelle juures 12 aastat tagasi nädalakese veetsin ja 2 aastat tagasi õhtusöögil käisin.

Kui jumalateenistus sai läbi, oli kiriku spordihoones väike oleng selleks tarbeks, et just oli tagasi saabunud Mehhiko missionitiim, kes siis lahkelt mehhikopärast toitu ja muljeid jagas.

Onu, kellele meeldivad erinevad lipsud.

Mehhiko toit, mis oli üllatavalt hea! Said omale ise selle taco ehitada ning me sõime kõik vist kaks tükki lausa!

Joyce, Alice (tema ema) ja Lee.

Selline oleng.

Ja kuidas see ülevalt välja nägi.

Kui me kirikust koju jõudsime, tuli mõte, et minna Missisipi äärde. Ja siis tuli mõte, et seda võiks teha elumaja-bussiga. Nii põnev!!!

Selline suur buss, mis on nagu buss, aga seal sees saab täitsa elada - kõik asjad alates külmkapist lõpetades WC ja duššiga on seal olemas!

Mina teesklemas, et ma sõidan. Ja teate mis? See ei oleks seadusevastane, kui ma sõidaksin, sest siin tohib tavalise juhiloaga sõita sellise masinaga ka!

Õnneks on ka see pilt lavastatud.

Johannes oma asjadega bussis. Meiega tulid kaasa Lee (kes juhtis seda), mina ja Alland, Joyce ja Alice.

Mina ja Rubiku kuubik.

Me läksime Missisipi äärde ühe tammi/lüüsi juurde, kust lastakse läbi suuri veoseid, mida mööda Missisipit veetakse. Meil on äärmiselt hea ajastus - just oli üks suur veos sealt möödumas. Neid möödub sealt päevas ikka päris mitu, aga me ei pidanud üldse ootama, et näha, kuidas see asi käib!

Alland tegi väga palju videoid ja kindlasti on neid tore ja huvitav vaadata, piltide peal on keeruline seletada süsteemi, kuidas nad neid suuri asju sealt läbi lasksid.

See pilt on tegelikult osa ühest Allandi paronaamist, aga kuna pilved on siin nii ilusad ja seda paroraami ma ei leidnudki, siis vaadake niisama.

Mina väga imestunult vaatamas, kuidas see võimalik on.

Neid suuri aluseid ühendatakse lahti ja kokku vastavalt vajadusele.

Ja seda kogu suurt veost lükkab tagant selline paat (laev), kus siis kokku reisib umbes 10 inimest - kapten, mehhaanik, kokk, veel mingi tähtis onu ja siis 4-5 meest, kes tegelevad laeva peal kõiksuguse jõutööga - näiteks ühendavad neid samu aluseid lahti ja kinni. Nende tööperiood on 30 päeva tööd ja 14 päeva vaba, nii kogu aeg. Saime seal natuke kohaliku onuga rääkida, kes meile kogu masinavärgi telgitaguseid selgitas. 

Mi Mi Missisisisisiiipppi, ma olen selle ära katsunud! Seal oli väga mudane ja porine, aga vesi oli soe!

Käisime vaatamas ühte vana silda. Sellel on katus peal seepärast, et talvel lumega on seda palju parem siis kasutada. Transpordiks ja praktiliseks eesmärgiks kasutati teda siiski umbes aastani 1935 (või 1925.. ma ei mäleta).

Lee tegi minust ja Allandist ka pildi - see on väga harv juhus, et me koos pildi peal oleme!

Mina sillal (sillas?)

Tagasiteel istusin mina ees ja Johannes pani kuubikut kokku.

Kui me koju jõudsime, tahtsis Johannes veel natuke seda mängu mängida, mis me eile mängisime, nii et võtsime selle garaažist välja, aga kui olime umbes 3 korda saanud mõlemad oma oakotikest visata, siis tekkis meil erimeelsusi reeglite osas ja Johannes jalutas tuppa ja mina pidin mängu uuesti kokku panema.

Niikaua aga käisid Lee ja Alland pizzal järel.

Ja meie tore tänane õhtusöök!


Homseks on meil plaanis esimeses päeva pooles pisut shopata ning teises päeva pooles lähme vaatama pesapalli mängu!!! ma pole mitte kunagi oma elus staadioni peal käinud sportmängu vaatamas, nii et see on esimene kord! Teisipäeva õhtul lähme kalale, aga praegu väga palju rohkem plaane pole teinud.